Vypadávanie vlasov

Bohužiaľ nie každej žene je dopriate, aby mala krásne a husté vlasy počas celého života. Do veku 40 rokov trpí viditeľnou stratou vlasov až 40% žien. Podobne ako u mužov, aj u Vás milé dámy je príčina vypadávania vlasov spojená s genetickou predispozíciou a hladinami hormónov v tele, hormonálnymi zmenami (napr. pri menopauze), prítomnosťou zápalov alebo rôznych ochorení v tele, ale tiež kombináciou stresu a nevyváženej stravy.

Nestačí si ich len pravidelne umývať a chodiť ku kaderníčke, ale s kvalitou vlasov súvisí i správna strava a vhodný šampón či prípravok na vypadávanie vlasov.

Vlasová kozmetika proti vypadávaniu vlasov

Zdravému človeku denne vypadne asi 40 až 100 vlasov, čo je súčasť prirodzeného procesu, počas ktorého vlasy rastú, vypadávajú a sú vytláčané novými. Zlý stav vlasov však skutočne môže byť signálom, že vo vašom tele nie je niečo v poriadku.

Každá liečba sa vždy odvíja od príčiny a inak to nie je aj v prípade vypadávania vlasov. Ale okrem zákrokov odborníka existuje celý rad miernejších a prírodnejších metód.

Základom je úprava životosprávy a dodržiavanie zásad racionálne výživy. Kľúčom k úspechu je strava bohatá na zeleninu, ovocie, strukoviny, celozrnné pečivo a obilniny, biele mäso, semienka a oriešky. Dôležité je aj používanie špeciálnych šampónov a odvarov z liečivých rastlín, ako aj farieb vyrobených na prírodnej báze. No a občas nezaškodí ani detoxikácia organizmu a posilnenie imunity a v neposlednom rade aj použitie špeciálnych prípravkov na obnovu rastu vlasov.

Späť do obchodu